عصب‌کِشی یا درمان کانال ریشه معالجه مجرای ریشه دندان (پالپ) است. عصب کشی اعمالی است که در طی آن مواد عفونی و عصب موجود در مغز دندان برداشته می‌شود تا دندان از آسیب میکروب‌ها در آینده در امان باشد.

اگر دندانپزشک شما یک روش عصب‌کشی را برای درمان دندان آسیب دیده شما تجویز کند، نیازی به نگرانی نیست. هر ساله میلیون ها دندان با این روش درمان و حفظ می شوند ، دردشان تسکین داده شده و دوباره سالم می شوند.

کلینیک دندانپزشکی روشا به صورت رایگان طرح درمان و ویزیت اولیه را برای شما عزیزان فراهم آورده است. درمانگاه دندان پزشکی روشا آماده ارائه خدمات دندانپزشکی به شهروندان استان البرز، شهرهای کرج، کمالشهر، آبیک، نظرآباد، هشتگرد، چهارباغ، سهیلیه و سایر شهرهای استان می‌باشد. بهترین خدمات را از ما بخواهید.

کانال ریشه و حفره مغز دندان حفره‌هایی در ساختمان دندان هستند که به‌طور طبیعی بافت‌های عصبی و رگ‌های خونی و بافت‌های سلولی دیگری را در خود جای می‌دهند. در صورتی که پوسیدگی دندان در مراحل اولیه درمان نشود، پوسیدگی از مینای دندان عبور نموده و به عاج می‌رسد و در ادامه می‌تواند به فضای پالپ (یا همان مغز دندان) گسترش یابد. ورود میکروب‌ها به پالپ دندان باعث ایجاد التهاب در پالپ شده و این التهاب باعث افزایش حجم پالپ می‌شود. با توجه به اینکه پالپ دندان یک محفظه بسته است، التهاب باعث افزایش شدید فشار داخلی آن می‌شود. این افزایش فشار، منجر به فشار آمدن به پایانه‌های عصب دندان شده و درد دندان شروع می‌شود.